logo pomimo - powrót na stronę główną

O kulach po kraju

podróże

5 sty 2024


Czy osoba z niepełnosprawnością mobilną (>parkowanie i niepełnosprawność) może PODRÓŻOWAĆ? Jest to trudne — ale może! Musi się do tego oczywiście właściwie przygotować, ale to wystarczy (>podróżowanie na wózku). Od kilku lat pokazuję tę prawdę osobiście, jeżdżąc moim autem „Niebieszczakiem” po Polsce i zwiedzając ważne miejsca.


Autor: Krystian z Agere

> Bądźmy razem w Społeczności Pomimo, grupie osób które podejmują się konkretnego działania pomimo niepełnosprawności spolecznosc.agere.org.pl


Dwie drogi, pierwsza w dół


Do swojej niepełnosprawności możesz podejść dwojako. Wyjście numer jeden to rozpamiętywanie. Co by było gdyby nie było tego problemu. Jakie możliwości straciłem? Czego nie mogę, a jakie niesamowite rzeczy mogą i robią inni? Nie jestem zdolny do…

Najgorsze jest oglądać wtedy media społecznościowe, bo najczęściej są to ludzie w pełni sprawni… Oczywiście, że mają inne możliwości i robią inne, nieosiągalne dla ciebie rzeczy. Nie tędy droga, to nie tam trzeba patrzeć! Nie są dla Ciebie dobrym WZOREM do naśladowania lub nawet podziwiania.


Korzystaj i zdobywaj


Popatrz raczej na podobnych Tobie. To oni mają często identyczne możliwości w stosunku do Ciebie i na nich możesz się wzorować. To jest Twoja realna inspiracja i przykład. Skoro oni MOGĄ, to i Ty!

Ja też kiedyś się zainspirowałem i podjąłem decyzję. Poszedłem drugą ścieżką, nie rozpamiętywania i beznadziei, tylko korzystania z tego co mam i osiągania celów.

Wziąłem przykład z podobnych mi osób i zacząłem korzystać z tego co mam. Zacząłem podróżować po mieście, kraju, robić rzeczy, które tylko z pozoru są nieosiągalne z powodu niepełnosprawności.


Droga aktywności


Mam MOŻLIWOŚCI, które wypracowałem — rehabilitacją, ale i swoją pracą każdej godziny, również w domu, a przede wszystkim uporem. Dzięki temu wiem, że mogę sobie poradzić z warunkami, jakie spotkam poza domem.

Sam i z pomocą innych, porad i przykładów, doszedłem do tego, że jeżdżę i podróżuję, pomimo niepełnosprawności. Nie muszę spędzać życia zamknięty w domu. A moja mobilność to wyraźna korzyść nie tylko dla mnie, ale i rodziny.

Taki jest zresztą cel kampanii społecznej #pomimo #niepełnosprawności. Chodzi w niej o to, by zachęcać osoby niepełnosprawne do mobilności i inspirować je do aktywności poprzez przykłady działania pomimo niepełnosprawności.

Masz możliwości — działaj, nie masz — poszukuj i zdobywaj. A potem pokaż to światu i innym osobom, ktore sądzą, że z ich problemem nic nie można zrobić.


O kulach po kraju


Dwa lata temu, w ramach tej kampanii, pojechałem autem na weekendowy WYJAZD do Częstochowy, by dotrzeć na kulach na Jasną Górę. Z góry uprzedzam, że nic nie płaciłem, wszystkie pieniądze pochodziły ze zbiórki, dali je dobrzy ludzie, których niemało.

Dojazd do Częstochowy — bezproblemowy. Na kulach ciężko było jednak wejść na samą Jasną Górę. Ale się udało. Jesteś na wózku — też wjedziesz. Miejsca parkingowe pod klasztorem są, a i sam klasztor dostosowany gdzie się da.Tak jak dwa lata temu, planuję z Agere Fundacją wyjeżdżać na wycieczki, które mają pokazać, że niepełnosprawność mobilna nie jest taką przeszkodą taką, jak można by sądzić. Będę tutaj umieszczał krótkie i okraszone zdjęciami relacje z tych wyjazdów.

A może i Ty coś robisz pomimo niepełnosprawności? Niezależnie, czy podróżujesz, uprawiasz hobby, pracujesz lub zajmujesz się domem — napisz o tym, pokaż to tutaj. Pozwól innym się ZAINSPIROWAĆ. Bądź dobrym przykładem aktywności #pomimo #niepełnosprawności!

kampania społeczna na rzecz 

aktywności osób niepełnosprawnych

sprawdź hasztagi
#pomimo #niepełnosprawności

kampania prowadzona przez Agere Fundację

jesteś mobilny? jak to robisz? >>>

Ta strona korzysta z plików przechowywanych przez przeglądarkę zwanych "cockies". Umożliwiają one późniejszą identyfikację użytkownika i jego ustawień. Korzystając z tej strony akceptujesz to. Możesz też skasować te pliki w każdej chwili w ustawieniach przeglądarki.

Witryna pomimo.agere.org.pl powstała dzięki dotychczasowym darowiznom.

Jej utrzymanie wymaga pracy konkretnej osoby. Pokrycie tych kosztów jest możliwe dzięki wsparciu Patronów Agere z  www.patronite.pl/agere/

Dołącz do nich, a to dzieło będzie też Twoje :)

(c) 2023 Agere Fundacja Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych

Ta witryna internetowa działa w ramach domeny agere.org.pl. Stworzona i prowadzona przez osoby niepełnosprawne działające w ramach Agere Fundacji.

Witryna stworzona przy wykorzystaniu narzędzia do dizajnu i utrzymywana dzięki uprzejmości framer.com